Polska telewizja w UK. Jak ją odbierać?

Wielka Brytania to nadal popularny kierunek emigracji Polaków. Wielu z nich przy przyjeździe do UK brakuje polskich programów w telewizji. Jak można uzyskać do nich dostęp?

Polskich programów telewizyjnych na próżno szukać w standardowej ofercie brytyjskich dostawców telewizji. W związku z tym Polacy często poszukują innych metod na to, aby otrzymać dostęp do polskiej TV w Wielkiej Brytanii.

Aktualnie rozwiązania są dwa, a mianowicie można skorzystać z dostępu do polskiej telewizji przez internet lub też można zdecydować się na zamontowanie telewizji satelitarnej w swoim nowym domu w UK. Na co warto postawić?

Polska telewizja w UK – dostęp przez internet

Dzisiaj telewizję możemy oglądać również przez internet. To naprawdę bardzo proste, ponieważ mamy do dyspozycji szereg różnych serwisów on-line, które zostały stworzone przez popularnych dostawców TV, na przykład TVP VOD, Player od TVN czy Ipla od Polsatu.

Oferta VOD, czyli Video on Demand jest obecnie popularna na całym świecie. Dzięki niej możemy oglądać różne filmy, seriale i inne materiały na życzenie – bez potrzeby sprawdzania programu telewizyjnego, ponieważ sami włączamy je i wyłączamy zgodnie z naszymi potrzebami.

Aby otrzymać dostęp do takich serwisów, nie musimy płacić ani złotówki. Udostępniają one wybrane programy bez żadnych dodatkowych opłat, ale widz musi mieć wtedy wyłączony program blokujący reklamy. To właśnie one są głównym problemem, ponieważ mogą przerywać program nawet kilka razy. Aby pozbyć się reklam, trzeba już zapłacić za dostęp premium, który kosztuje od około 10 złotych miesięcznie w górę w zależności od tego, jaki pakiet wybierzemy.

Zatem VOD to ciekawa propozycja, niemniej jednak ma także swoje wady. Przede wszystkim do oglądania programów potrzebujemy szybkiego internetu – w przeciwnym przypadku obraz będzie niskiej jakości, a przekaz będzie często się zatrzymywał i wyłączał. Drugi problem to brak wielu różnych programów, które dostępne są w standardowej telewizji, co dla wielu osób dyskwalifikuje usługę VOD.

Polska telewizja w UK – telewizja satelitarna

Druga propozycja dla osób, które są zainteresowane odbieraniem polskiej telewizji w Wielkiej Brytanii, to zainstalowanie zestawu do odbioru telewizji satelitarnej. To także możliwe w UK, na przykład możemy zdecydować się na dekoder NC+ czy na Polsat Cyfrowy z dostępem do szeregu różnych programów.

Polska telewizja satelitarna w Wielkiej Brytanii montowana jest przez zewnętrzne firmy, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w tym właśnie zakresie. Obejmuje ona przede wszystkim dostawę dekodera oraz talerza wraz z usługą montażową. Wtedy, nawet w ciągu jednego dnia, możemy otrzymać dostęp do szeregu polskich programów – dokładnie tak, jak w kraju!

Rozliczenie za usługę może odbywać się zarówno w oparciu o standardowy abonament, jak również jako telewizji na karę – wtedy możemy w dowolnym momencie doładować kartę, bez potrzeby podpisywania długoterminowej umowy abonamentowej.

W zależności od wybranego pakietu za usługę zapłacimy od około 19,99 złotych w górę na miesiąc – bogatsze pakiety mogą kosztować już powyżej 50-70 złotych w zależności od liczby oraz rodzaju dostępnych programów. Przy telewizji na karcie koszty zależne są już od nas i sami możemy wybrać kwotę, którą doładujemy TV.

Zatem osoby, które chciałyby oglądać polskie programy telewizyjne także w UK, mogą zrobić to na dwa sposoby – przez wykorzystanie polskiej telewizji satelitarnej lub przez internet. Dzięki temu każdego dnia można korzystać z TV tak, jak w kraju!