Jakie zaproszenie na komunię świętą przygotować dla chłopca i dziewczynki?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak przygotować oryginalne i niebanalne zaproszenia na komunię świętą swojego dziecka. Zobacz nasze porady, aby dowiedzieć się, jak je przyszykować!

Jak powinno wyglądać zaproszenie na komunię świętą?

Zaproszenia na komunię przekazuje się zaproszonym osobom. Muszą one zawierać szczegóły, takie jak data, godzina i miejsce nabożeństwa komunijnego, aby goście mogli przyjechać na miejsce o czasie.

Gdy wybierane jest zaproszenie na komunię dla chrzestnych oraz dla pozostałych gości zaproszonych na uroczystości komunijne, warto zastanowić się na początku, jaki ma mieć ono wygląd.

Istnieją różne style zaproszeń, które można wykorzystać na komunię świętą, w zależności od tonu i motywu przewodniego tej okazji. Oto kilka popularnych stylów zaproszeń:

  • Tradycyjne – tradycyjne, eleganckie zaproszenia często wykorzystują formalny język i elegancką typografię. Drukuje się je na wysokiej jakości papierze lub kartonie i mogą być też dekorowane, na przykład kokardami, złoceniami.
  • Nowoczesne – nowoczesne zaproszenia często wykorzystują prosty projekt z minimalną ilością dekoracji. Może zawierać odważne kolory i elementy graficzne, dzięki czemu są tak efektowne.
  • Rustykalne – obecnie bardzo popularne są rustykalne zaproszenia i bardzo podobne do nich zaproszenia na komunię boho. Zawierają one motywy roślinne, naturalne kolory.
  • Odręczne – wypisane odręcznie zaproszenie uzyskuje osobisty charakter i może być używane podczas małych, kameralnych spotkań. Takie zaproszenia można wykonać z użyciem gotowych druków, wypisując w nich określony tekst.
  • Ze zdjęciem – komunijne zaproszenie ze zdjęciem zawiera fotografię dziecka, które przystępuje do tej uroczystości, dlatego też ma ono unikatowy charakter.
  • Tematyczne – zaproszenie tematyczne może odzwierciedlać porę roku, płeć dziecka lub nawiązywać do nabożeństwa komunijnego. Zawiera ilustracje lub grafiki związane z wybranym tematem, dzięki czemu również może być wyjątkowe.

Warto pamiętać o tym, że styl zaproszenia powinien odzwierciedlać formalność okazji oraz powinien zachęcać odbiorcę do uczestniczenia w celebracji komunii świętej.

Zaproszenia na komunię dla dziewczynki

Gdy chcemy zdecydować się na zaproszenia przeznaczone dla dziewczynki, w takim przypadku można wykorzystać motywy związane z jej płcią.

Najczęściej takie zaproszenia wykorzystują delikatne, pastelowe kolory, na przykład pudrowy róż, żółty, miętowy, beżowy czy złoty. Mogą one zawierać również graficzne motywy dedykowane dla dziewczynek, na przykład jak sylwetkę dziewczynki, lalkę, króliczka, kwiaty, wianek.

Zaproszenia na komunie dla chłopca

Można również zdecydować się na tematyczne zaproszenia na komunię dla chłopca, które również mogą uzyskać unikatowy wygląd.

Takie zaproszenia najczęściej mają sylwetkę chłopca lub zawierają elementy graficzne takie jak samoloty, samochody. Wykonuje się je głównie w odcieniach chłodnych, na przykład w kolorze niebieskim, granatowym, ciemnozielonym, ze srebrnymi detalami.

Jak wypisać zaproszenie na komunię świętą?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak wypisać zaproszenia na komunię w taki sposób, aby były one ładne. Czy trzeba robić to ręcznie?

Obecnie ręczne wypisywanie zaproszeń nie jest już konieczne. Aby nie musieć samodzielnie wypisywać tych druków, warto zdecydować się na zaproszenia na komunię personalizowane, które już w środku będą miały wydrukowany tekst podany wcześniej przy składaniu zamówienia.

Gdy składa się zamówienia na takie zaproszenia, wystarczy tylko przekazać w formularzu zamówienia wszystkie dane, jakie mają być w nich wydrukowane.