Korepetycje z niemieckiego przed maturą – jak wybrać te najlepsze i kiedy zacząć?

Matura z języka niemieckiego nie jest wprawdzie obowiązkowa dla wszystkich uczniów, ale dzięki niej można dostać się łatwiej na wiele kierunków studiów. To także okazja do sprawdzenia i potwierdzenia swoich umiejętności językowych. Aby egzamin dał jak najlepsze wyniki, część maturzystów decyduje się na dodatkowe korepetycje. O czym warto wtedy pamiętać?

Znajomość języka niemieckiego na wysokim poziomie otwiera szereg nowych perspektyw – pozwala na łatwiejsze znalezienie zatrudnienia w firmach w Polsce i za granicą, ułatwia dostęp do kultury w języku niemieckim, pomaga w podróżowaniu.

W polskich szkołach można także uczyć się języka niemieckiego. Nie zawsze jednak poziom nauczania jest najlepszy – gdy uczeń potrzebuje wsparcia, najlepszym wyborem są korepetycje język niemiecki może dzięki nim stać się jeszcze łatwiejszy w zrozumieniu!

Dobry wynik na maturze? Warto wybrać maturalny kurs niemieckiego

Dla wielu uczniów wyniki matury mają bardzo duże znaczenie – dzięki nim można zrealizować swoje marzenia o dalszej nauce na wybranym kierunku studiów.

Aby wynik na maturze był jak najwyższy, dobrym pomysłem jest zapisanie się na maturalny kurs języka niemieckiego.

Kurs ten różni się od standardowego tym, że skupia się przede wszystkim na powtórkach materiału, a także na rozwiązywaniu testów maturalnych z poprzednich lat oraz innych testów pomocnych przy zdaniu tego ważnego egzaminu.

Kurs grupowy czy indywidualne korepetycje?

Grupowe kursy maturalne są tańsze, ale nie zawsze tak efektywne jak indywidualne korepetycje, podczas których nauczyciel w pełni poświęca się jednemu uczniowi.

Indywidualne korepetycje to też najlepszy wybór dla uczniów, którzy mają dużo do nadrobienia i zależy im na jak najlepszym wyniku na maturze.

Kiedy rozpocząć maturalny kurs języka niemieckiego?

Najlepiej, aby na korepetycje z niemieckiego zapisać się jak najwcześniej, ponieważ tylko wtedy można uzyskać najlepsze rezultaty. Pozostawienie nauki na ostatni moment nie gwarantuje, że wystarczy czasu na wszystkie ważne powtórki.

Najlepiej naukę zacząć wraz z rozpoczęciem ostatniego roku nauki w szkole – we wrześniu albo w październiku. Wtedy wystarczy jedno spotkanie tygodniowo, aby systematycznie powtarzać i utrwalać materiał przed maturę i zdać ją bez problemu!

Do skorzystania z korepetycji z niemieckiego zaprasza Izabela Niewiadomska – na co dzień pracująca jako tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Pełna oferta dostępna jest na stronie: https://izabelaniewiadomska.pl/nauka-jezyka-niemieckiego/.