Wypożyczalnia samochodów sportowych. Jakie są warunki wynajmu auta premium? Ile to kosztuje?

Wypożyczalnie sportowych aut wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Gdy kupno auta premium nie wchodzi w grę, wcale nie trzeba rezygnować ze swoich marzeń o jego poprowadzeniu. Rozwiązanie to wynajem – dzięki temu na przejażdżkę Fordem Mustangiem czy Audi R8 może pozwolić sobie niemalże każdy fan motoryzacji!

Sportowe samochody to poważny wydatek – takie modele to koszt kilkuset tysięcy, a nawet ponad miliona złotych. Nie trzeba być jednak milionerem, aby odczuć dreszczyk emocji towarzyszący przejażdżkom autami klasy premium. Rozwiązanie to wynajem samochodów sportowych dostępny dzisiaj praktycznie na terenie całej Polski.

Jakie samochody luksusowe można wtedy wynająć? Na jakich warunkach są one oferowane? Kto może skorzystać z oferty najmu? W końcu, ile trzeba będzie zapłacić za taką usługę?

Wypożyczalnia samochodów sportowych – flota

Wypożyczalnie aut premium mogą zaproponować dostęp do wielu różnych modeli, dlatego każdy amator motoryzacji może znaleźć wśród nich coś w sam raz dla siebie.

Bardzo popularne są klasyki, na przykład ikoniczne Porsche 911 Carrera 4S, które łączy w sobie ponadczasowy design oraz nowoczesne rozwiązania, a także Chevrolet Camaro SS „Fifty” z edycji limitowanej albo Dodge Challenger SRT HELLCAT, który wyposażony jest w mocarny silnik zapewniający błyskawiczne przyspieszenie do setki.

Również dużą popularnością cieszą się modele Mercedes A45S AMG – tego Mercedesa może zaproponować niemalże każda dobra wypożyczalnia. Intrygującą propozycją jest z kolei limitowana wersja Audi R8 Decennium bazująca na Coupe V10 performance quattro z dziesięcioma cylindrami, który nazywany jest także samochodem Iron Mana.

Jest w czym przebierać, dlatego wypożyczalnia samochodów sportowych może być doskonałym sposobem na to, aby spełnić swoje marzenia dotyczące przejażdżki jednymi z najszybszych aut na całym świecie.

porsche 911

Wypożyczenie auta premium – warunki

Wbrew pozorom, warunki wynajęcia auta premium wcale nie różnią się od tych, które trzeba spełnić przy wypożyczeniu zwykłego samochodu osobowego. Główna różnica zasadza się na innych cenach – auta sportowe to wyższa kaucja oraz ogólny koszt wynajmu, o którym piszemy poniżej.

Podstawowe wymogi przy wynajmie samochodów sportowych to:

  • dwa dowody tożsamości – dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy
  • ważne prawo jazdy odpowiedniej kategorii – B
  • wymagany wiek – zazwyczaj 18 lat, lecz niektóre wypożyczalnie stosują wyższe limity wiekowe
  • wpłata kaucji – można zrobić to kartą lub przelewem, kaucja zwracana jest po oddaniu pojazdu w odpowiednim stanie technicznym
  • podpisanie wymowy wynajmu

Wypożyczający samochód luksusowy powinien pamiętać też o zapoznaniu się z warunkami wynajmu. Przeważnie auto może być prowadzone tylko przez wynajmującego – nie może być udostępniane innym osobom i podnajmowane. Także warto sprawdzić, czy można poruszać się nim poza terytorium Polski przy planach wyjazdu za granicę.

Należy też sprawdzić warunki ubezpieczenia – w przypadku wywołania szkody z własnej winy klient może być pociągnięty do odpowiedzialności i wymagane jest wtedy pokrycie kosztów z własnej kieszeni. Niektóre wypożyczalnie oferują dodatkowe polisy chroniące przed tym ryzykiem.

Wynajem samochodów sportowych – cennik

Ceny za samochody luksusowe na wynajem wcale nie są zaporowe. Zazwyczaj wypożyczalnia samochodów sportowych Kraków, Katowice czy w każdym innym mieście oferuje swoje u sługi w cenie od 990 złotych za jedną dobę. Przy podpisaniu umowy na dłuższy okres, na przykład tygodnia, ceny za jeden dzień wynajmu maleją.

Z dokładnymi cennikami wynajmu samochodów sportowych można zapoznać się już teraz na stronach internetowych wypożyczalni aut premium.