Jakie krzesła wybrać do kuchni urządzonej w stylu skandynawskim?

jadalnia krzesłaStyl skandynawski jest obecnie bardzo popularny – doskonale prezentuje się zarówno w małych kawalerkach, jak i w dużych domach. Jeśli chcesz urządzić swoją kuchnię w stylu skandynawskim, sprawdź z nami, jakie krzesła będą pasowały do niego idealnie!

 

Wnętrza wypełnione światłem, wykończone naturalnymi materiałami – styl skandynawski to jeden z ostatnich hitów. Jest prosty, ale jednocześnie efektowny, a także funkcjonalny. W stylu skandynawskim możemy urządzić cały dom – salon, sypialnię, łazienkę, pokój dziecka, a także kuchnię. Skupmy się tutaj na tym ostatnim pomieszczeniu – jakie krzesła do kuchni będą wtedy najlepsze?

 

Jeśli również szukasz ciekawych krzeseł do kuchni, sprawdź 4 nasze propozycje, które idealnie wpisują się w założenia stylu skandynawskiego.

Krzesła typu Eames

To chyba jedno z najbardziej popularnych krzeseł spotykanych we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Krzesła Eames, a dokładnie EPC od Eames Plastic Chair uznawane są za kultowe – zaprojektowali je Ray i Charles Eames w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie w sprzedaży znajdziemy również ich tańsze wersje – oryginalne krzesło Eames to koszt nawet 1 400 złotych, ale zamienniki znajdziemy w cenie już około 150-200 złotych.

 

Są to krzesła z plastikowym siedziskiem i oparciem tworzącym jeden element i z czterema drewnianymi nóżkami ułożonymi pod kątem. Dostępne są w różnych kolorach. Najbardziej popularne to te białe, ale w stylu skandynawskim sprawdzają się też inne kolory, na przykład czerń czy szarość.

Proste krzesła z drewna

Naturalne drewno jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. W związku z tym krzesła drewniane również będą doskonałym wyborem jako te kuchenne.

 

Przy doborze krzeseł do kuchni powinniśmy postawić na te proste modele w stonowanych kolorach lub po prostu pokryte bezbarwnym lakierem ukazującym piękno drewna. Inna propozycja to krzesła wykonane z drewnianej sklejki formowanej, która daje szerokie możliwości w uzyskaniu różnych kształtów. Sklejka może być również wycinana laserowo. Takie krzesła kuchenne możemy zakupić w sklepie www.centrumkrzesel.pl.

Krzesła typu Tolix

Kolejna propozycja to krzesła typu Tolix – także uznawane za jedne z kultowych w dziedzinie industrialnego wzornictwa. Podobnie jak w przypadku krzeseł Eames, możemy także kupić je w tańszych wariantach.

 

Są to krzesła metalowe, które dostępne są w różnych kolorach i wariantach – można kupić je jako taborety, krzesła z oparciem, krzesła z oparciem i podłokietnikiem, hokery. Aby wyglądały bardziej przytulnie, możemy uzupełnić je miękkimi poduszkami czy futrem.

Krzesła całe z plastiku

We wnętrzach w stylu skandynawskim można również zastosować także stylowe krzesła wykonane w całości z plastiku. Na szczególną uwagę zasługują tutaj krzesła wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego – dzięki temu możemy powiększyć optycznie wnętrze.

 

W poszukiwaniu efektownych krzeseł z plastiku warto zwrócić uwagę na modele typu Ghost Chair, które swoją formą przypominają krzesła w stylu francuskim – ludwikowskim. W zestawieniu z nowoczesnym materiałem, czyli przezroczystym tworzywem dają bardzo oryginalny efekt.

 

Zatem wtedy, gdy chcesz urządzić swoją kuchnię w stylu skandynawskim, masz przed sobą wiele interesujących propozycji. Wybierz takie krzesła do kuchni, które będą pasowały do twojej koncepcji wnętrza. Jeśli nie wiesz jeszcze na co się zdecydować, poszukaj inspiracji – znajdziesz ją w różnych serwisach wnętrzarskich, na portalach typu Pinterest, a także w sklepach internetowych. Życzymy udanych zakupów!